^Powrót na górę
  
  
  

Aktualności

Procedury obowiązujące rodziców/opiekunów prawnych korzystających z usług Żłobka od dnia 01.06.2020

➡️Ważna informacja ⬅️📢


Każdy rodzic/opiekun prawny korzystający z usług Żłobka Miejskiego w Złotoryi od 01.06.2020 zobowiązany jest do zapoznania z treścią poniższych procedur:


Procedura bezpieczeństwa w Żłobku Miejskim w Złotoryi dla rodziców/opiekunów prawnych
https://docs.google.com/…/1ituxqdejP0hC5zRVgrNDMwJIHx…/edit…


Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia COVID-19
https://docs.google.com/…/1jhev6bE7IjvHK8RO9YWyBbvDRx…/edit…


Procedura przebywania dzieci na świeżym powietrzu na terenie placu zabaw i ogrodu
https://docs.google.com/…/10ZY1eIWr2X97RLIe0QugE4Wc0w…/edit…


Procedura przyprowadzania /odbierania dzieci/ do Żłobka Miejskiego w Złotoryi
https://docs.google.com/…/1pZx5anluROnl3kpJoRQzrGqNkH…/edit…


Procedura szybkiej ścieżki komunikacji z rodzicami/opiekunami prawnymi obowiązująca w Żłobku Miejskim w Złotoryi
https://docs.google.com/…/1kZJF3kRERkO8Yb4SH6_6ANIDvT…/edit…


Prosimy również o zapoznanie się oraz podpisanie oświadczenia rodzica/opiekuna prawnego które uczęszcza do Żłobka Miejskiego w Złotoryi
https://docs.google.com/…/1sMlrI5Xs8yrqWv78TeBEBvv3BY…/edit…

Ważna informacja dotycząca otwarcia placówki

Szanowni Rodzice

Informujemy, że na podstawie wytycznych wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego zgodnie z obowiązującymi procedurami ograniczona jest liczba dzieci w grupie żłobkowej i od dnia 01.06.2020 będzie ona wyniosła 15 dzieci :

w pierwszej kolejności przyjmowane do Żłobka są dzieci pracowników systemu ochrony

zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz z utrzymaniem miasta; zamieszkałych na terenie miasta Złotoryja

do Żłobka w drugiej kolejności przyjmowane są dzieci rodzica/ opiekuna prawnego, który przedstawi oświadczenie pracodawcy o konieczności jego powrotu do pracy; zamieszkałego na terenie miasta Złotoryja

do placówki w trzeciej kolejności przyjmowane są dzieci na podstawie indywidualnej decyzji dyrektora po uwzględnieniu sytuacji rodzinnej dziecka w stanie epidemii, zamieszkałe  na terenie miasta Złotoryja

Proszę zapoznać się z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi od 01 czerwca 2020 r. w Żłobku Miejskim w Złotoryi:

Rodzice którzy spełniają powyższe kryteria i deklarują chęć opieki na dzieckiem proszeni są do dnia 28.05.2020, o przesłanie droga e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oświadczenie pracodawcy o konieczności jego powrotu do pracy (może być skan lub zdjęcie).

Z wyrazami szacunku

Dyrektor Żłobka Miejskiego

Krajewska Anna

Żłobek nieczynny do odwołania

Szanowni Rodzice.
Dyrektor Żłobka Miejskiego informuje, że placówka pozostaje zamknięta do odwołania. Decyzja ta została podjęta po analizie wytycznych określonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Nasz Żłobek nie spełnia wymogów sanitarnych związanych przede wszystkim z wydzieleniem odpowiedniej powierzchni 4m2 na jedno dziecko. Nie jesteśmy także w stanie zagwarantować Państwu, iż tak małe dzieci zachowają dystans społeczny.
https://gis.gov.pl/…/wytyczne-przeciwepidemiczne-glownego-…/
Mając na uwadze przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo Waszych pociech, prosimy o wyrozumiałość i wspierajmy się nawzajem w tym trudnym dla wszystkich czasie.Pozostajemy z Państwem w kontakcie e-mail. Zapraszamy nadal do naszych grup online- Lisków i Jeżyków, dzielcie się z nami wspólnie spędzonym czasem. Bardzo za Wami tęsknimy.

Z Wyrazami szacunku Krajewska Anna

Wznowienie pracy placówki od 01.06

SZANOWNI RODZICE
Z wielką radością pragniemy poinformować, że wznawiamy działalność z dniem 01.06.2020. Placówka od tego dnia będzie otwarta od godz 6.00 do 16.00. Decyzję o uczęszczaniu dziecka do placówki, podejmą Państwo, szczegółowe wytyczne dotyczące pobytu dziecka oraz procedury jakie będą Państwa obowiązywały zostaną wkrótce podane.

Ważna informacja dotycząca wznowienia pracy placówki

Szanowni Rodzice
W związku z dzisiejszą decyzją premiera rządu o możliwość otwarcia żłobków, zwracamy się z prośbą o deklarację objęcia opieką Państwa dziecka od dnia 6 maja 2020r. Prosimy, aby wiadomość zawierała również informacje w jakich godzinach dziecko przebywać będzie w placówce oraz kto będzie je odbierał. Całość prosimy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub podać w dniu 04.05.2020 telefonicznie pod nr 76 878 39 86 w godz od 7-15.

Wytyczne dla rodziców :

Rodzicu,

• Aby zapewnić dziecku odpowiednią opiekę podczas pobytu w instytucji, przekaż dyrektorowi / opiekunowi informacje o stanie zdrowia dziecka, które są istotne.

• Przyprowadź do instytucji dziecko zdrowe– bez objawów chorobowych. Stosuj się do zaleceń lekarskich, które mogą określić czas nieposyłania dziecka do instytucji.

• Przed przyprowadzeniem dziecka do instytucji zmierz dziecku temperaturę.

• Nie posyłaj do instytucji dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.

• Wyjaśnij dziecku, aby nie zabierało do instytucji zabawek i niepotrzebnych przedmiotów.

• Regularnie przypominaj dziecku o podstawowych zasadach higieny. Podkreśl, że powinno unikać dotykania oczu, nosa i ust, często myć ręce wodą z mydłem i nie podawać ręki na przywitanie.

• Zwróć uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować, bo dziecko uczy się przez obserwację dobrego przykładu

 

Copyright © 2020. Żłobek Miejski z Grupami Przedszkolnymi w Złotoryi Rights Reserved.